RİZE İKİZDERE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

Sevgili gençler,

       Bu yıl sizinle birlikte olamadık. İnşallah bu salgın bitecek ve yeniden bayramlarımızı birlikte kutlayacagız.

      Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyeti'ni omuzlarınızda yükselteceksiniz. Ülkemizi,  çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız.

        Sizler, bütün güç ve heyecanınızı, şanlı tarihimizden ve ruhunuzdaki sönmez inanç ve aynı zamanda iman ışığından almalısınız. Kurulan güçlü temeller üzerinde atacağınız her adım sağlam, sağlam olduğu kadar da bilinçli olmalıdır. Bu kutsal vatanı istiklal ve cumhuriyeti korumak gerektiğinde, içinde bulunacağımız durum ve şartlar ne olursa olsun, kudret, kuvvet ve cesaretinizi sahip olduğunuz inanç ve göğsünüzdeki imanda bulacaksınız. Gençlik olarak, özgürlüğün, bağımsızlığın, egemenliğin ve Türkiye Cumhuriyetinin yılmaz bekçileri olmalısınız.

      Atatürk'ün "En büyük eserim" dediği Cumhuriyet'i, Türk gençliğine emanet etmesi boşuna değildir.
Çünkü gençlik, bir milletin çarpan yüreği, düşünen beyni ve işleyen koludur.
Gençlik coşku, gençlik duygu, gençlik cesaret demektir.

       Sizler bizlerin ve ailenizin mutluluğu, gururu, yarınlarımızın ümidi ve güvenisiniz. Hepiniz gelecekte çeşitli görevler üstleneceksiniz. Milletçe en büyük dileğimiz sizleri 2023 Eğitim Vizyonumuzda belirtildiği üzere "çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı çocuklar olarak yetiştirmektir."

       Sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelinemeyecek bir sorunun bulunmadığını unutmamamız gerekir. Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek hiç bir kimsenin, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun, huzur ve güvenliğimizi bozmasına fırsat vermemeliyiz.

           Sizleri seviyoruz...

20-05-202020-05-202020-05-202020-05-2020

İkizdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Binası İKİZDERE / RİZE - 0 (464) 416 11 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.