RİZE İKİZDERE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“GELECEĞİN ALTIN ŞEFLERİ YARIŞIYOR”

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz organizasyonuyla teorik ile uygulamanın birleştiği bir köprüde ve 2023 Eğitim Vizyonu ışığında ilimiz genelindeki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri arasında “Geleceğin Altın Şefleri Yarışıyor” yemek yarışması düzenlendi. İlçemizi Fazliye Hüseyin Turanlı Çok Programlı Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri bölümü öğrencileri temsil etti. Yakamoz Restorantın bahçesinde düzenlenen yarışmaya 7 ilçeden 8 okulumuz 3’erli takım olarak toplamda 24 öğrencimiz ile yarışmaya katıldı. İlimizde bulunan 2 Turizm Otelcilik Lisesinin yanında bünyesinde yiyecek ve içecek alanı bulunduran 6 okul öğrencilerinin katıldığı yarışmaya Valimiz Kemal ÇEBER, Belediye Başkanımız Rahmi METİN, Vali Yardımcılarımız Abdullah ŞEN ve Ahmet DALKIRAN, Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, birçok kurum müdürü, veli ve öğrenciler katıldı. Çay TV’nin canlı yayınladığı yarışmanın açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz KOÇAK “Ülkemiz yemek kültürü bakımından çok büyük bir zenginliğe ev sahipliği yapıyor. Neredeyse her il, her ilçe farklı yemek kültürlerine sahip. Hatta bu yemeklerin ünleri ülke geneline yayılmış, meşhur olmuştur. Gaziantep denince akla baklava gelir, Urfa denince ciğer, Adana denince kebap, Adıyaman denince çiğköfte, Rize denince balık, muhlama hemen gözümüzün önünde belirir. Örnekler böyle uzar, gider. İşte bu lezzetleri yaratan ve kültürel birikimimizi yansıtan mutfaklarımıza kaliteli eleman yetiştirme hedefiyle yola çıkan okullarımızın katkısı elbette ki yadsınamaz. Bu manada gelecekteki mesleklerini icra ederken önemli bir deneyime sahip olacakları bu yarışmaya katılan öğrencilerimizi ve onlara emeği geçen tüm öğretmenlerimizi gönülden kutluyorum. Kendilerine verilen bilgiler ışığında tüm hünerlerini sergileyeceklerine inandığım öğrencilerimize tekrar başarılar diliyorum.” dedi.  
“GELECEĞİN ALTIN ŞEFLERİ YARIŞIYOR”

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Adem GÜNDÜZ’de ilçemizi temsil eden Fazliye Hüseyin Turanlı Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerimizi, öğretmenimizi ve okulu müdürü Murat BOZA’yı tebrik etti.

 

 

 

12-04-201912-04-201912-04-2019

İkizdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Binası İKİZDERE / RİZE - 0 (464) 416 11 67

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.